Pielęgnacja skóry dziecka: olej kokosowy

Na naszym rynku jakiś czas temu pojawił się olej kokosowy, który podbił serca Polek. Posiada szereg cennych właściwości i znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Można wykorzystywać go między innymi do pielęgnacji skóry małych dzieci.

Olej kokosowy z powodzeniem może być stosowany zamiast drogeryjnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry noworodka i niemowlęcia. Nie trzeba obawiać się, że dziecięca skóra pokryje się odparzeniami czy krostkami będącymi objawem reakcji alergicznej.

Olej kokosowy posiada właściwości przeciwzapalne oraz antybakteryjne. To właśnie z tego powodu idealnie pielęgnuje skórę malutkiego dziecka, która przecież narażona jest na powstawanie odparzeń i podrażnień.

Olej Kokosowy Gdzie Kupić ?

Zawarty w oleju kokosowym kwas laurynowy to substancja, która bardzo mocno przypomina tłuszcz znajdujący się w mleku mamy. Dlatego olej kokosowy jest w pełni bezpieczny, nie wywołuje reakcji alergicznych i nie podrażnia. Jest doskonale tolerowany przez delikatną skórę maluszka, dogłębnie ją odżywiając i nawilżając.

Dodaj komentarz